Jaki materiał na śpioszki dla noworodka?

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko czuło się komfortowo w ubrankach, jakie na niego nakładasz, wybieraj jedynie te śpioszki dla noworodka, które są wykonane z bawełny, lnu, jedwabiu, bambusa lub wełny. Takie ubranka nie podrażnią wrażliwej skóry dziecka i będzie się mogło ono w nich czuć całkowicie komfortowo pod każdym względem.

Istotne jest również to, że takie śpioszki dla niemowląt przepuszczają powietrze. Dzięki temu skóra dziecka będzie mogła oddychać. Oczywiście, można wybierać ubranka z dodatkiem 5-10% sztucznych materiałów. Dzięki temu ubranka będą elastyczne i będą dopasowywały się do skóry dziecka. Nie będą przy tym krępowały ruchów. Nie należy jednak kupować śpioszków, które są wykonane z poliestru, wiskozy czy nylonu. Te materiały nie przepuszczają powietrza i powodują, że skóra dziecka nie może oddychać.

Maluch na pewno w ubrankach wykonanych z tego materiału nie będzie czuł się zbyt dobrze. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na wysokim komforcie dla swojego dziecka, postaw na śpioszki dla noworodka wykonane z najlepszych, naturalnych materiałów. Z pewnością maluszek Ci za to podziękuje, ponieważ będzie czuł się jak najbardziej komfortowo w ubrankach, które będzie miał na sobie. Nie ma takiej możliwości, aby mogło być inaczej.

Zobacz śpioszki dla niemowląt marki Gluck.