Na czym polega chirurgia stomatologiczna? Jaki to typ zabiegu?

Posted by admin | Posted in Artykuły poboczne | Posted on 23-01-2017

0

Kraków chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się szeroko pojętym leczeniem operacyjnym i zabiegowym jamy ustnej oraz nierzadko obszarów do niej przyległych. Specjalność chirurgiczna polega także na wykonywaniu szeregu zabiegów ściśle powiązanych, a co najważniejsze wspomagających inne dziedziny stomatologii. Do dziedzin tych należy m.in. endodoncja, periodontologia, protetyka, implantologia czy ortodoncja.

Chirurgia stomatologiczna w Krakowie przygotowuje pacjenta do dalszych zabiegów, pozwala wykonać wiele działań medycznych, także tych stanowiących formę leczenia samodzielnego. Zapewnia pełną opiekę specjalistyczną. Pacjent przez cały czas znajduje się pod nadzorem fachowców, wykwalifikowanych i doświadczonych chirurgów z wieloletnim stażem i osiągnięciami chirurgii stomatologicznej Kraków. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są bezboleśnie, pod znieczuleniem uniemożliwiającym odczuwanie skutków wykonywanych działań.

Najczęściej przeprowadzane zabiegi w chirurgii stomatologicznej w Krakowie to podstawowa ekstrakcja zębów, a więc potocznie mówiąc operacyjne usunięcie zęba, chirurgiczna ekstrakcja zębów zatrzymanych, usuwanie zębów skomplikowanych, tzw. ósemek.

Przeprowadzane są także reselekcje korzeni zębów, usuwanie torbieli, odbudowa kości, zabiegi implantologiczne oraz plastyka tkanek miękkich i kostnych, mające na celu prawidłowe przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego i implantologicznego. Zauważyć więc można, że jest to dziedzina medycyny, wymagająca od zajmujących się nią lekarzy niezwykłej precyzji, wytrwałości oraz opanowania.

Źródło: Chirurgia stomatologiczna Kraków

Comments are closed.