Specjalne produkty spożywcze – Żywienie specjalistyczne

Posted by admin | Posted in Artykuły poboczne | Posted on 27-04-2017

0

Żywienie specjalistyczne to inaczej zwane żywienie medyczne, które jest metodą leczenia lub też wspomagania leczenia. Jego celem jest dostarczeniem osobie chorej, z problemami żywieniowymi, odpowiedniej ilości składników odżywczych, których nie może przyjąć w tradycyjny sposób z pokarmem. Prawidłowy poziom niezbędnych składników pokarmowych jest konieczny w procesie leczenia i powrotu do zdrowia. Choroba wyniszcza organizm i upośledza wiele czynności życiowych, m.in. potrzebę łaknienia.

Objawia się to trudnościami w przyjmowaniu posiłków, brakiem potrzeby jedzenia lub całkowitym jadłowstrętem. Żywienie specjalistyczne w sposób jak najmniej ingerujący ma sprawić by chory przyjął pokarm i wzmocnił organizm na tyle, by ten miał siłę w walce z chorobą. Leczenie specjalistyczne charakteryzuje się bardzo zintensyfikowaną dawką substancji odżywczych. W jednej dawce znajdują się wszystkie potrzebne organizmowi witaminy oraz składniki mineralne. Produkty są przygotowane do podawania doustnego lub przez zgłębnik.

Najczęściej produkty żywienia specjalistycznego występują w formie proszku do samodzielnego przygotowania, jak np. Nutrison Powder, dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który wzmacnia organizm. Inną propozycją jest Resource 2.0. to wysokoenergetyczny i wysokobiałkowy napój, który zawiera witaminy i składniki mineralne gotowy do picia. Wpiera żywieniowo pacjentów niedożywionych oraz z ryzykiem wystąpienia stanu niedożywienia.

Wśród innych preparatów żywienia specjalistycznego można wyróżnić: Impact Oral oraz Olimp Nutramil Complex. Wszystkie stanowią kompleksową kompozycję niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu w okresie około chorobowym.

Zdrową żywność specjalistyczną znajdziesz w aptecehttps://www.zaufane-apteki.pl/zywienie-specjalistyczne-150/

Comments are closed.