Zasady BHP przy pracy przy komputerze

Posted by admin | Posted in Artykuły poboczne | Posted on 30-03-2012

0

Dla wielu z Was (dla mnie też tak było) śmiesznym mogą się wydawać pojęcia związane z BHP podczas pracy nad komputerem. Oczywiście nie mówimy tutaj o zwykłej reinstalce softu czy tego typu rzeczach. Chodzi o majsterkowanie, dłubanie w samym sprzęcie, co może być w pewnym sensie niebezpieczne. W związku z tym na jakie zasady BHP trzeba zwracać uwagę i czy odzież robocza to coś, czym każdy informatyk z prawdziwego zdarzenia powinien się zainteresować?

Wiadomo, że nie będziemy się specjalnie zastanawiać nad tym, czy nasze ubranie do pracy jest prawidłowe – czy mamy odpowiednie okrycie, spodnie na szelkach itp. :) Trzeba być poważnym i spojrzeć prawdzie w oczy – nikt, a raczej zdecydowana większość z nas, informatyków nie stosuje jakiś specjalnych norm bhp i nie ubiera się w super odzież roboczą. Warto jednak kilka rzeczy zastosować. Polecam np. rękawice robocze, które naprawdę robią robotę. Nie musimy martwić się o przepięcia, zadrapania na naszych delikatnych rękach i tego typu sprawy :)

Rzecz jasna odradzam stosowanie jakiś specjalnych dodatkowych zabiegów czy zakupów drogiej odzieży roboczej. Kilka podstawowych rzeczy i narzędzi w zupełności wystarczy do tego, aby skutecznie naprawiać nasze komputery – skutecznie i co najważniejsze bezpiecznie!

Comments are closed.