Publiczna czy prywatna szkoła podstawowa?

Gdy posyłamy dziecko do szkoły, często mamy dylemat jaka szkoła powinna to być. Nie jest to nic dziwnego, w końcu jako rodzice chcemy dla naszego dziecka jak najlepiej. Niemniej trzeba wiedzieć, że wybór odpowiedniej placówki szkolnej powinien być poprzedzony odpowiednim przemyśleniem sprawy, ponieważ trzymanie się stereotypów, że szkoła publiczna jest do niczego, a prywatna jest o wiele lepsza, nie zawsze prowadzi nas do dobrych wyborów.

Zacznijmy od tego, że w przypadku gdy nasza pociecha rozpoczyna dopiero naukę, nie ma aż takiego znaczenia czy szkoła będzie kładła nacisk na jakiś konkretny przedmiot i umiejętności. Często bowiem dzieci dopiero na tym etapie edukacji tak naprawdę decydują się co im odpowiada a co nie. Tak więc nie musimy koniecznie szukać takiej placówki, która ma profil przyrodniczy, techniczny czy jeszcze inny. To będzie istotne tak naprawdę dopiero na etapie liceum czy technikum. Prywatna szkoła podstawowa często daje nam właśnie wybór różnych profili nauczania, ale niekoniecznie musimy się tym aż tak bardzo przejmować. Profil ogólny będzie tak samo dobry, a często nawet lepszy, ponieważ da dziecku większe możliwości rozwoju w wielu kierunkach, a dopiero później pozwoli zdecydować w jakim kierunku chce się dalej kształcić. Podobnie sprawy wyglądają, jeżeli chcemy by nasza pociecha uczyła się więcej niż jednego języka. Istnieją różne szkoły, które umożliwiają naukę na różnych profilach językowych. Dwujęzyczna szkoła podstawowa jest dobra zwłaszcza wtedy, gdy chcemy by dziecko od początku miało styczność z wieloma językami obcymi, ponieważ ułatwi to późniejszą ich naukę na wyższych poziomach, a także sprawi, że młodemu będzie łatwiej w przyszłości prowadzić własną firmę, dogadywać się z zagranicznymi kontrahentami i tak dalej.

Jak widać, wybór szkoły prywatnej bądź publicznej nie jest wcale taki oczywisty, dlatego trzeba go dobrze przemyśleć. Pamiętajmy, że najważniejsze jest tutaj dobro naszego dziecka i musimy o nim myśleć w pierwszej kolejności.

http://szkola-mentis.edu.pl Prywatna szkoła podstawowa Warszawa