Gadżety w komputerze

Do czego służą gadżety na naszych komputerowych ekranach? Czy są one w ogóle nam do czegokolwiek przydatne i czy kiedykolwiek z nich korzystamy? Gadżety to ostatnio nowość jaką system Windows zaproponował wszystkim użytkownikom komputerów.

Takie gadżety służą do dostarczania podstawowych informacji oraz posiadają funkcję, które zapewniają bardzo łatwy i szybki dostęp do często używanych narzędzi. Podstawowe gadżety jakie możemy zainstalować sobie na swoim pulpicie to na przykład stale uaktualniane nagłówki wiadomości, kalendarz, aktualna pogoda dla naszego miasta czy też pokaz slajdów. Gadżety są o tyle przydatne, ponieważ możemy ich używać w dowolnym momencie korzystania z komputera. Dzięki temu obok otwartych programów, z których akurat są przez nas wykorzystywane wyświetlają nam się nagłówki najważniejszych wiadomości.

Poprzez te rozwiązania nie trzeba zamykać otwartych już wcześniej dokumentów. Jeżeli coś nas zainteresuje wystarczy bezpośrednio kliknąć w dany nagłówek i automatycznie zostaniemy przeniesieni na odpowiednią stronę z interesującym nas artykułem. Jest to na pewno udogodnienie dla osób które większość czasu w pracy korzystają z komputera i nie mają zbyt dużo czasu i możliwości na sprawdzanie portali informacyjnych. Niekiedy takie wynalazki przeszkadzają użytkownikom komputerów, ponieważ odwracają ich uwagę od pracy. Użytkownicy Ci twierdzą również, że przez takie dodatki włączanie komputera znacznie się wydłuża i ich irytuje. Moim zdaniem każdy z nas powinien najpierw spróbować z takich gadżetów pulpitowych, a następnie zdecydować czy są mu przydatne czy też nie.