Internet w domu

Bardzo ważną kwestią, którą postanowiłem tutaj poruszyć jest internet w naszym domu. O ile w domach gotowych, w których już mieszkamy i które to są już w pewien sposób urządzone ciężko jest mówić o dowolności w tego typu instalacji internetu, o tyle w domach dopiero budowanych można sobie pozwolić na taki komfort. Możemy przecież dowolnie wybrać sposób, w jaki zaopatrzymy się w dostęp do globalnej sieci. Co wybrać?

Pytanie nie jest proste, dlatego i odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Rzecz najważniejsza to fakt, że każdy nowo budowany dom powinien w pewien sposób wiedzieć jak chce rozwiązać kwestię internetu – no, może nie dom powinien wiedzieć lecz jego właściciel. Do wyboru mamy dwie możliwości rozsyłania internetu:

  • internet bezprzewodowy
  • internet na kablu
  • Szczerze mówiąc drugą opcję od razu bym usunął. Kable to nie tylko mniejszy komfort korzystania z sieci, lecz również dużo zabawy i czasochłonna instalacja takiej struktury kabli. Dodatkowo jak wspomniałem cały czas trzeba latać z niewygodnym kablem, który zdecydowanie krępuje nasze ruchy.
    Polecam więc internet bezprzewodowy. Wystarczy kupić w miarę przyzwoity router, który rozsyłał będzie po całym domu sygnał, dzięki czemu każdy komputer, w dowolnym miejscu będzie mógł korzystać z internetu – czy to oglądając kominki w swoim domu czy też leżąc wygodnie na kanapie.

    Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że jeśli posiadamy w domu schody, czyli w domyśle mamy przynajmniej dwa piętra w naszym domu to musimy kupić mocniejszy sprzęt, żeby sygnał w całym domu był dobry. W granicach 200-250 zł możemy zaopatrzyć się w naprawdę dobry router, który na pewno nas nie zawiedzie!